Výběr z médií: podražení armádní zakázky, byrokracie a předražené zdravotnické pomůcky

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že miliardová zakázka na nová děla se ještě víc podraží, informuje E15. Byrokracie je v Česku překážkou pro nábor kvalifikovaných lidí, píše Ekonom. A policie podle deníku Právo odložila případ údajně předražených zdravotnických pomůcek nakoupených ministerstvem zdravotnictví během loňského nouzového stavu. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Houfnice Dana (ilustrační foto)

Francouzský dodavatel armádních děl Nexter se snaží, aby podíl českého průmyslu na kontraktu byl co nejmenší (ilustrační foto) | Foto: Aktron / Wikimedia Commons | Zdroj: Wikimedia Commons

E15

Miliardová armádní zakázka na 52 nových děl se ještě víc prodraží. Píše o tom E15. Ministerstvo obrany požaduje aspoň čtyřicetiprocentní podíl domácích firem a chce, aby se munice vyráběla v Česku. Francouzský dodavatel Nexter Systems se ale snaží, aby podíl českého průmyslu na kontraktu byl co nejmenší.

Česká armáda dostala prvních 65 terénních vozů Toyota Hilux. Nahradí UAZ a Land Rover

Číst článek

Ekonom

Příliv chytrých mozků do Česka zbytečně brzdí byrokracie. To je titulek z týdeníku Ekonom. Stát se snaží proces přijetí vysoce kvalifikovaných cizinců zrychlit, přesto firmy na lidi ze zemí mimo Evropskou unii běžně čekají i půl roku. Celkem v Česku pracuje 680 tisíc cizinců, ale spíše těch málo kvalifikovaných.

Právo

Policie odložila případ údajně předražených nákupů zdravotnických pomůcek, které nakoupilo ministerstvo zdravotnictví během nouzového stavu loni na jaře. S informací přichází deník Právo. Podle kriminalistů stát při nákupech zdravotnických pomůcek neutrpěl škodu.

Lidové noviny

O prázdninách roste počet dětských zranění. Tématu se věnují Lidové noviny. Například v Moravskoslezském kraji vyjedou sanitky kvůli dětským úrazům až třikrát častěji než během školního roku. Důvody jsou jasné - prázdninové volno, příznivé počasí a delší dny.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme