Výběr z médií: nízké tržby v pohostinství, škrty ve výdajích na armádu i falešné léky proti koronaviru

Desítky lidí prodávají na internetu potravinové doplňky a budí přitom zdání, že jde o léky proti koronaviru, píše pondělní Mf Dnes. NATO, opozice i český ministr obrany varují před škrty ve výdajích na armádu, všímá si týdeník Respekt. Podle deníku Právo koronavirus nezastavil provozování prostituce. Více si přečtete ve výběru médií, který pro vás sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO, opozice i český ministr obrany varují před škrty ve výdajích na armádu (ilustrační foto) | Foto: Kristián Těmín | Zdroj: Český rozhlas

Respekt

NATO, opozice i český ministr obrany varují před škrty ve výdajích na armádu. Píše o tom týdeník Respekt. Krácení by se mohlo týkat hlavně vypsané zakázky na nové obrněné vozy, které ale armáda potřebuje místo vysloužilých. Navíc by se nižší výdaje na zbrojení mohly negativně projevit v budoucnosti, dodává list.

Vojáci se zapojí do systému inteligentní karantény. Armáda připraví 14 mobilních odběrných týmů

Číst článek

Hospodářské noviny

Výhodnější je úplně zavřít a lidi propustit, zní z restaurací. To je jeden z titulků v Hospodářských novinách. Podnikatelé v pohostinství mají totiž, podle průzkumu stravenkové firmy a své asociace, tržby na úrovni 19ti procent. A to jim na přežití nestačí. Podle statistiků v České republice pracuje jen v hotelích, restauracích a kavárnách 187 tisíc lidí.

E15

Deník E15 dává v pondělním vydání velký prostor jednomu ze svých majitelů. Miliardář Daniel Křetínský v úvodu třístránkového rozhovoru popisuje svou osobní zkušenost s nemocí Covid-19, kterou si prošel. Komentuje taky postup české vlády a její opatření. Křetínský hodnotí i výhled na obory, ve kterých podniká, a lobbuje za energetický holding, který je pilířem jeho byznysu.

Mf Dnes

Desítky lidí prodávají na internetu potravinové doplňky a budí přitom zdání, že jde o léky proti koronaviru. Na titulní stránce před nimi varuje Mf Dnes. Za příklad si vybrala paní Miladu z Kladna, která takto nabízela obyčejný rybí tuk. Některými případy už se zabývá Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

‚Šílená panika‘. Podnikatel Křetínský měl pozitivní test na koronavirus, své firmy řídí po telefonu

Číst článek

Euro

Týdeník Euro přinesl profily vybraných českých podnikatelů, jejichž byznys teď ovlivňuje šíření nákazy koronavirem. Kvůli pandemii přijímají ve svých firmách různá opatření. Například stavebniny DEK podnikatele Víta Kutnara zavedly bezkontaktní prodej a tamní zaměstnanci mají také kratší pracovní dobu. Všichni byznysmeni, které týdeník Euro oslovil, věří, že se česká i světová ekonomika po pandemii poměrně brzo vzpamatuje. Podle nich to naznačuje i měnová a rozpočtová podpora napříč celým světem.

Právo

Provozování prostituce koronavirus nezastavil, dočtete se v deníku Právo. Podle něj jsou noviny a internetové portály stále plné aktuálních nabídek erotických služeb. Deníkem oslovené prostitutky samy potvrdily, že svou, v uvozovkách práci, nepřerušily. Část z nich se ale onemocnění Covid-19 skutečně bojí, a proto svým klientům měří třeba teplotu a případně od nich vyžadují roušku.

kyk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme