Armáda předvedla návštěvníkům v Brdech novou výzbroj

Nejmodernější vojenská technika české armády byla dnes k vidění na vojenské přehlídce v Brdech. V tamním výcvikovém prostoru se už po dvaadvacáté uskutečnil tradiční Den pozemního vojska neboli Bahna 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posádka vrtulníku W3A Sokol předvedla u Strašic na Rokycansku ukázku záchrany zraněného vojáka na Dni pozemního vojska Bahna 2011. | Zdroj: ČTK

K vidění tam byly vozy Pandur, Kajman a IVECO. Právě lehké obrněné vozy IVECO byly jednou z novinek letošní akce. Potvrdil to náčelník generálního štábu Armády České republiky Vlastimil Picek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Martiny Klímové z akce Bahna 2011 ve Víkendovém Radiožurnálu.mp3

„Co se týká lehkých obrněných vozidel IVECO, ta jsou nová. Ještě je nemáme vcelku dodány. Do Armády České republiky je postupně dostáváme,“ řekl.

Jako náčelník generálního štábu je podle svých slov Vlastimil Picek nespokojen.

„Protože každý chce mít to nejlepší, co je. Na druhou stranu vidím, jaké máme ekonomické možnosti, co si může Armáda České republiky pořídit, ale musím konstatovat, že za poslední čtyři roky si především pozemní vojsko hodně pomohlo a má spoustu kusů nové techniky,“ uvedl.

Na letošní Bahna zavítalo podle odhadu organizátorů zhruba 40 tisíc lidí a navzdory chladnému a deštivému počasí byli většinou spokojeni.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme