Armáda se chce zbavit Vojenské nemocnice v Plzni

O tom, jestli má Vojenskou nemocnici v Plzni získat stát nebo Plzeňský kraj, by měla už příští týden definitivně rozhodnout Sněmovna. O předloze dnes poslanci diskutovali v takzvaném druhém čtení. Vláda navrhla, aby vojenské zdravotnické zařízení převedl Parlament na plzeňskou Fakultní nemocnici. Především ODS ale chce, aby zdravotnické zařízení získal Krajský úřad, se kterým už Ministerstvo obrany v minulosti jednalo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

nemocnice | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Ministr obrany Karel Kühnl říká, že pro zmenšenou armádu se vojenská nemocnice stala nepotřebným majetkem, kterého je nutné se co nejrychleji zbavit. Šéfovi resortu je jedno, zda bude nemocnice převedena na stát nebo Plzeňský kraj.

Jedno to však není poslanci za ODS Jiřímu Pospíšilovi: "Plzeňský kraj ukázal, že je chopen spravovat nemocnice, a že převedení nemocnic na obchodní společnosti přispělo k ozdravění ekonomik těchto ústavů."

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová z ČSSD hájí názor vlády - tedy, že Vojenskou nemocnici by měla získat nemocnice Fakultní. Podle Emmerové to bude výhodnější pro celý Plzeňský kraj.

"Hlavně by šlo o to zracionalizovat provoz současné Fakultní nemocnice, která natahuje občany z celého kraje, zejména z těch okresů, kde nemocnici nemají žádnou," řekla Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu ministryně.

Pokud bude schválen návrh vlády, převezme Fakultní nemocnice po Vojenské dluh. Kromě toho však získá také nemovitosti, zařízení a přes 500 zaměstnanců Vojenské nemocnice.

Lucie Husárová 1, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme