Armáda stále nedopadla narušitele muničních skladů

Pátrání po vetřelci, který ve čtvrtek večer vnikl do přísně střežené armádní základny v Čermné nad Orlicí na Rychnovsku je stále neúspěšné. Ministerstvo obrany pro Český rozhlas přiznalo, že pachatel už objekt pravděpodobně opustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci | Foto: David Veis

Jak pro Český rozhlas potvrdila Hana Tichá z tiskového oddělení ministerstva obrany, nic nyní nenasvědčuje tomu, že by se v areálu narušitel zdržoval. Okenice i pečetě v objektech nejsou narušené. Pátrání pokračuje, ale už s menší intenzitou.

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Tichá: Vetřelec už v Čermné zřejmě není

V rozlehlém areálu, který je v hustě zalesněné oblasti, má vojsko muniční sklady. Ministr obrany Jaroslav Tvrdík už včera prohlásil, že člověk, který do základny vnikl, musel překonat tři ochranné ploty se signalizačním zařízením a obejít hlídkující vojáky. Tvrdík také zdůraznil, že vloupání do základny v Čermné rozhodně není cvičnou akcí

Policisté a vojáci podle něj zároveň zjistili, že pachatel měl zřejmě společníka. Podle některých svědectví bylo poblíž základny také zpozorováno civilní vozidlo.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme