Armáda uklidňuje paniku kolem cvičiště u Vyškova

Naše armáda nabídne v budoucnosti výcvikový prostor Březina u Vyškova specialistům z armád NATO pro nácvik ochrany proti zbraním hromadného ničení. Potvrdili to dnes představitelé armády a ministerstva obrany. Náměstek ministra Jaroslav Škopek ale odmítá zprávy tisku o tom, že v Březině půjde o cvičení s chemickými zbraněmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci-česká protichemická jednotka

"My jsme nikdy neřekli, a ani nepočítáme do budoucna, že by se tam používaly nějaké chemické nebo biologické zbraně, nebo vůbec zbraně; jedná se o vzorky látek, o miligramová množství potřebná k výcviku, k testování - prostě to není o zbraních," říká náměstek ministra obrany.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Škopek o cvičišti u Vyškova

Lidem z Vyškovska podle představitelů armády nehrozí v souvislosti s využíváním vojenského újezdu Březina žádné nebezpečí. Armádní chemici tam už roky pracují s nebezpečnými toxickými látkami, například s plynem sarinem.

Armáda na příští pátek připravila pro poslance a starosty okolních obcí exkurzi do tohoto vojenského prostoru, kde jim chce své záměry podrobně vysvětlit.

Marika Táborská, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme