Armáda uklidňuje paniku kolem cvičiště u Vyškova

Naše armáda nabídne v budoucnosti výcvikový prostor Březina u Vyškova specialistům z armád NATO pro nácvik ochrany proti zbraním hromadného ničení. Potvrdili to dnes představitelé armády a ministerstva obrany. Náměstek ministra Jaroslav Škopek ale odmítá zprávy tisku o tom, že v Březině půjde o cvičení s chemickými zbraněmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci-česká protichemická jednotka

"My jsme nikdy neřekli, a ani nepočítáme do budoucna, že by se tam používaly nějaké chemické nebo biologické zbraně, nebo vůbec zbraně; jedná se o vzorky látek, o miligramová množství potřebná k výcviku, k testování - prostě to není o zbraních," říká náměstek ministra obrany.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Škopek o cvičišti u Vyškova

Lidem z Vyškovska podle představitelů armády nehrozí v souvislosti s využíváním vojenského újezdu Březina žádné nebezpečí. Armádní chemici tam už roky pracují s nebezpečnými toxickými látkami, například s plynem sarinem.

Armáda na příští pátek připravila pro poslance a starosty okolních obcí exkurzi do tohoto vojenského prostoru, kde jim chce své záměry podrobně vysvětlit.

Marika Táborská, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme