Armáda v Libavé zůstane

Lidé žijící ve vojenském újezdu Libavá na Olomoucku odsouhlasili armádě zachování tamního vojenského prostoru. Ankety ministerstva obrany se zúčastnilo přes 60 procent obyvatel. Podle mluvčího resortu Miroslava Šindeláře hlasovalo z 546 lidí, kteří hodili lístek do uren, 498 pro a jen 38 proti zachování újezdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenská základna | Foto: Armáda ČR

Jeho obyvatelé měli poslední šanci rozhodnout o dalším setrvání armády v tamním výcvikovém prostoru. Na anketní otázku, zda si přejí, aby armáda v Libavé zůstala, odpovídali včera a dnes obyvatelé starší 18 let, a těch žije v Újezdu 860. Ankety ministerstva obrany se zúčastnilo přes 60 procent obyvatel.

Ministr obrany chtěl znát názor obyvatel Libavé před tím, než rozhodne o vybudování velké základny pro vojska NATO. Podle mluvčího rezortu Miroslava Šindeláře ale výsledek hlasování automaticky neznamená stejné rozhodnutí ministerstva. "Celá ta anketa sloužila k tomu, aby byl informován, respektive, aby si udělal kladný nebo záporný názor ministr obrany, který se rozhodne, jak dál postupovat s investicemi a budoucností celého vojenského újezdu Libavá." Vojsko totiž hodlá vybudovat na okraji Újezdu v Třáslavicích velkou základnu pro vojska NATO za 3 a půl miliardy korun.

Markéta Kaclová, Šárka Rusnáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme