Zápasníci veteránům. Vojáci a policisté vybojovali pro své kolegy přes 600 tisíc korun, došlo i na krev a šití

Osm zápasů v boxu a MMA přineslo během jednoho večera 602 tisíc korun do Vojenského fondu solidarity. Mezi bojovníky byli amatéři i profesionálové, všechny je spojovala solidarita s válečnými veterány a jejich rodinami. Galavečer bojových sportů na jejich podporu se v Česku konal vůbec poprvé.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Matty, Matty!“ skanduje pražská UNYP aréna, ve které sedí nezvykle mnoho lidí v maskáčových uniformách. Snaží se ještě naposledy vyhecovat svého kolegu podplukovníka Petra Matouše, který, přestože je amatérem v bojových sportech, zápasí s bojovníkem prestižní UFC ligy Davidem Dvořákem.

„Příště vymyslím radši něco s běháním, protože to byl masakr, bylo to daleko horší, než jsem čekal, většinu technik jsem zapomněl,“ hodnotil svou premiéru v kleci Matouš, velitel 43. výsadkového pluku, bezprostředně po zápasu, který prohrál. 

Dlouho ho to ale netrápilo. Na prvním galavečeru bojových sportů Fighters for veterans, kde se proti sobě postavili vojáci, policisté a profesionální zápasníci, se totiž povedlo vybrat 602 tisíc korun. 

Mezi účastníky byl i člen ochranky prezidenta Petra Pavla Václav Přibyl (vpravo) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Večer, který začínal minutou ticha, byl určený veteránům i pozůstalým po padlých českých vojácích. Výtěžek z něj putoval do Vojenského fondu solidarity, kde je teď víc než 40 milionů korun. 

„To je neskutečná věc, co se veliteli Chrudimi povedlo. Vydržet tam pět minut s takovýmhle ranařem! Po roce tréninku tam s nim vlézt, klobouk dolů,“ hodnotil nadšeně hlavní zápas večera veterán Martin Kocourek. Ten po nemoci ochrnul a Vojenský fond solidarity mu teď zařídí ruční řízení do auta, aby ho zase mohl sám ovládat.

Zápasníci se navzájem rozhodně nešetřili. V dalších soubojích došlo dokonce i na krev a šití. Více se dozvíte v naší fotogalerii.

Kateřina Gruntová, Zuzana Jarolímková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme