Armáda zřejmě dostane nové transportéry

Bezpečnostní rada státu souhlasí s pořízením nových kolových transportérů pro českou armádu. Po úterním jednání rady to oznámil ministr obrany Miroslav Kostelka. Materiál, který počítá s rozložením dodávek 240 transportérů od roku 2006 do roku 2012, projedná podle Kostelky v nejbližším možném termínu vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér | Foto: Jiří Hošek

Při vypsání výběrového řízení přitom bude využito zákona o obchodní soutěži: "Vlastní výběrové řízení bude vypsáno patrně patrně počátkem příštího roku, s tím platby by byly rozloženy od roku 2004 do roku 2012 v celkové výši zhruba 25 miliard korun . Těch obrněných transportérů všech možných variant by mělo Být zhruba 240," uvedl Kostelka..

Novými transportéry v 18 různých modifikacích mají být vybaveny síly pozemní, specializované i síly podpory. S jejich nasazením se počítá také v zahraničních misích naší armády.

Nové transportéry mají nahradit dosluhující OT-64. Aktuální jsou zřejmě tři typy - švýcarská vozidla Piranha společnosti Mowag, rakouské Pandury od firmy Steyer-Daimler-Puch nebo finské stroje Patria. Kontrakt by měl zahrnovat i výcvik, údržbu a modernizace strojů. Armáda požaduje vozidla se čtyřmi poháněnými koly na každé straně.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme