Armádě hrozí, že za servis vozidel Land Rover zaplatí dvakrát

Armáda musí doufat, že se jí do konce roku nerozbije žádný z pancéřovaných vozů Land Rover. Dodavatel, u kterého měla předplacený i záruční servis, totiž zkrachoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský Land Rover Defender 110 | Foto: 601. skupina speciálních sil

Konkrétně jde o poslední sérii aut v hodnotě přes sto milionů korun, u kterých ještě nevypršela záruka.

„Úpadek firmy může mít dopad na dodávku vozidel z roku 2010. Jednalo se o osmnáct kusů bojových vozidel na podvozku Land Rover Defender. A u těchto vozidel ještě běží záruka do konce prosince letošního roku,“ říká mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Dodavatelská firma AmTec Defense je před rozhodnutím o úpadku, její prodejna a servis jsou zavřené, a nic už tak z předplaceného servisu ani neopraví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o krachu dodavatele armádních vozů Land Rover zjišťoval reportér Petr Sehnoutka

„Pokud se do té doby objeví závada, tak my bychom si jí museli nechat opravit někde jinde a v takovém případě bychom se potom do insolvenčního řízení hlásili,“ vysvětluje Pejšek.

Armádě prodávaly Land Rovery postupně tři firmy, kolem kterých se točili stále stejní lidé. Celkem to byly obchody za více než 1,5 miliardy korun.

Jednatelkou firmy AmTec Defense je Šárka Schusterová. Český rozhlas s ní o armádních obchodech hovořil před rokem, kdy ještě firma fungovala. „Ono to takhle vypadá, co za to není, ale ono je to teda nic moc, že jo,“ řekla tehdy.

Firma se konkurzu brání

Dnes už paní Schusterová není k zastižení ani na mobilu, na mailu, ani v Karlíku u Prahy, kde má psané bydliště. Vila je už nějakou dobu opuštěná.

Firma se ale přesto u soudu před věřiteli brání - jejich návrhy považuje za šikanózní a pohledávky za domnělé.

Věřitelé si ale za svým stojí. Například řád Křižovníků nedostal zaplaceno za pronájem pozemku pod prodejnou už dva roky. Podle finančního úřadu zase společnost AmTec Defense z poslední dodávky landroverů pro armádu nezaplatila zhruba desetimilionovou daň.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme