Armádní letoun převezl z Chorvatska poslední zraněné z autobusové nehody

Poslední zranění z autobusové nehody, která se stala před týdnem v Chorvatsku, se vrátili do Česka. Přepravil je armádní Airbus a přistáli na vojenském letiště v pražských Kbelích před půl čtvrtou odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armádní speciál přivezl zbylé zraněné turisty, kteří po nehodě autobusu zůstali od minulého víkendu v chorvatských nemocnicích | Zdroj: ČTK

Letoun přivezl těžce zraněnou ženu a dvě třináctileté dívky. Na přání rodiny i zástupců armády novináři nefotografovali. Letecký převoz proběhl bez komplikací a dodržen byl i časový plán.

Na letišti byl také připraven vrtulník pro transport obou zraněných dívek do Thomayerovy nemocnice a zraněnou ženu zdravotníci převezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přistání armádního letounu sledovala na kbelském letišti reportérka Eva Rajlichová

Ostatní zranění přiletěli armádním speciálem minulou neděli, nebo byli převezeni v týdnu sanitkou. Někteří pacienti nadále zůstávají v nemocnicích v České republice.

Před týdnem při havárii českého autobusu na dálnici Dalmatina zahynulo osm lidí a 43 bylo zraněno.

Zraněné ženy ocenily při návratu do Česka péči chorvatských zdravotníků

Číst článek

Policie a prokuratura v Gospići už mezitím ukončila vyšetřování příčin nehody. Podle expertíz ji zavinil řidič, který zřejmě usnul za volantem.

Vzhledem k tomu, že muž na místě neštěstí zahynul, státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání.

Poslední zranění turisté se vracejí z chorvatských nemocnic do Čech

Číst článek

Milan Kopp, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme