Armádní speciál přiveze z Chorvatska turisty z havarovaného autobusu

Pětadvacet turistů z autobusu, který včera nad ránem havaroval v Chorvatsku, poletí každou chvíli domů. Převoz raněných z nemocnice na letiště v Zadaru a jejich transport do letadla se zdržel, a tím i odlet speciálu do České republiky. Šestice zraněných je totiž transportována vleže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zranění cestující v nemocnici v chorvatském Gospiči | Foto: Martin Dorazín

Speciál ještě přistane v Záhřebu, kde naloží jednu těžce zraněnou starší paní. Většina cestujících pak vystoupí v Brně a letadlo bude pokračovat do Prahy.

Cestou do Chorvatska letadlo v Brně nepřistávalo. Ukázalo se totiž, že příbuzní zraněných a obětí už odjeli do Chorvatska dříve soukromě.

Několi raněných zatím zůstává v nemocnici v Gospiči, o tři další s nejtěžšími poraněními se bude dále starat záhřebská nemocnice. Zbylé raněné si už vyzvedli v nemocnici příbuzní a odvezli je sami.

EXKLUZIVNĚ: Přední část byla 'na kaši', všude byly střepy

Číst článek

Český autobus havaroval včera kolem čtvrté hodiny ranní na chorvatské dálnici A1. Nehodu nepřežilo 8 osob, 43 je zraněných, 3 těžce. Nikdo není v přímém ohrožení života. Příčina nehody se stále vyšetřuje, pravděpodobně šlo o mikrospánek řidiče.

Zuzana Kopuletá, Lucie Maňourová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme