Sto tisíc roušek a 43 000 ochranných rukavic. Vláda schválila pomoc pro Arménii

Česko pošle do Arménie 100 000 roušek a 43 000 ochranných rukavic. Vyplývá to z dokumentu, který na pátením zasedání schválila vláda. Arménie požádala o pomoc prostřednictvím Evropské unie v souvislosti se zhoršením epidemie stavu covidu-19. Do země by měla materiál dopravit armáda v úterý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko pošle do Arménie 100 000 roušek a 43 000 ochranných rukavic. Vyplývá to z dokumentu, který na pátením zasedání schválila vláda (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Dar probíral tento týden Ústřední krizový štáb, na pátečním zasedání vlády ho pak po dohodě s obranou předkládal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

‚Je to duchovní poklad.‘ Arméni se loučí s klášterem Dadivank, za pár dní připadne Ázerbájdžánu

Číst článek

Podle dokumentu pošle Česko do Arménie roušky a ochranné rukavice v celkové hodnotě přibližně 1,07 milionu korun. Dopravu a doprovod k zabezpečení předání obstará armáda 24. listopadu.

Arménie, která podporovala v posledních týdnech separatistický region Náhorní Karabach v konfliktu s Ázerbájdžánem přes pozemní koridor, zaznamenala v říjnu prudký nárůst případů nákazy koronavirem. Stejně tak se epidemie šířila přímo v místě konfliktu.

Boje o Náhorní Karabach, které se rozhořely 27. září, byly označovány za nejtvrdší od války na počátku 90. let, kdy Náhorní Karabach i přilehlá území ovládli tamní Arméni za podpory Arménie. O valnou část enklávy v nynějších bojích přišli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme