Hasiči ukončili zásah u požáru v Národním parku České Švýcarsko, policie hledá možné viníky

Hasiči zhruba ve 14.15 ukončili zásah v Národním parku České Švýcarsko, kde ve středu vzplál zhruba jeden hektar lesa. Ještě ráno likvidovali několik menších ohnisek, pomáhali si hadicovým vedením. Hořet začalo ve středu odpoledne u Hřenska na Děčínsku. Na pomoc s hašením vzlétl i policejní vrtulník z Prahy.

Hřensko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v Národním parku České Švýcarsko

požár v Národním parku České Švýcarsko | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Vrtulník létal nad lesem ve středu zhruba do 22.00. V blízkosti požáru hnízdí sokol stěhovavý. „Byl tam značný ruch, v příštích dnech budeme zjišťovat, jaký to mělo na hnízdění vliv,“ řekl mluvčí národního parku Tomáš Salov. Strážci se podle něj teď věnují částečně uzavřené Gabrielině stezce vedoucí k Pravčické bráně a delegují případné výletníky na cestu přes Tři prameny.

Hasiči v Národním parku České Švýcarsko likvidují menší ohniska po středečním požáru

Číst článek

Škodu bude park zjišťovat. Podle Salova je možné, že ji v případě prokázání viny zaplatí ten, kdo požár způsobil. Podle svědků se totiž krátce před vypuknutím požáru lesa v okolí pohybovali muži, kteří kolem sebe údajně házeli zábavní pyrotechniku. Policie vyslýchá všechny, kteří by mohli mít s požárem nějakou spojitost.

Naposledy hořel v Českém Švýcarsku les loni v červnu. Oheň zachvátil čtyři hektary porostu nedaleko Jetřichovic na Děčínsku. Na místě tehdy zasahovalo 14 jednotek, tedy několik desítek hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme