Asi 15 příznivců Národní strany blokovalo přechod v Dolním Dvořišti

Asi 15 členů a stoupenců krajně pravicové Národní strany dnes na česko-rakouském přechodu v Dolním Dvořišti protestovalo proti rakouským blokádám hranic. Demonstranti zatarasili příjezdovou silnici k české celnici a do republiky pouštěli jen auta, která neměla rakouskou SPZ. Silnice do Rakouska zůstala volná. Blokáda, kterou střežila policie, trvala přes dvě a půl hodiny. Vážnější komplikace v dopravě nezpůsobila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cedule (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Zhruba 15 stoupenců krajně pravicové Národní strany s vlajkami a transparenty zablokovalo krátce před půl desátou hranici s Rakouskem na přechodu v Dolním Dvořišti. Do dvanácti hodin nevpustili do Česka žádné auto s rakouskou SPZ z Rakouska do Čech. Organizátoři blokády měli svého mluvčího, který rakouským řidičům vysvětloval, co se děje a proč.

Provoz ve směru z Rakouska do Čech byl dnes dopoledne podle policie slabý. Rakušané se tedy zřejmě o blokádě dozvěděli včas. Za dvě a půl hodiny blokády se vrátilo nebo muselo počkat asi 40 rakouských aut a dva autobusy. Nerakušané měli průjezd do České republiky volný, stejně jako všechna auta v opačném směru z Čech do Rakouska.

Po celou dobu trvání blokády nedošlo k žádnému konfliktu. Leckteří čeští řidiči dokonce dávali organizátorům blokády najevo souhlas s jejich akcí.

Dnešní blokáda hraničního přechodu Dolní Dvořiště byla podle organizátorů zkušební. Členové a příznivci Národní strany totiž hrozí dalšími protesty. Pokud jejich požadavky nebudou splněny, chtějí přistoupit k časově neomezené blokádě všech přechodů s Rakouskem. Akce by se měla uskutečnit 26. října, tedy v den, kdy je v Rakousku státní svátek.

Martina Toušková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme