Asi třetina cestovek stále není pojištěna

Povinné pojištění proti úpadku zatím nemá asi třetina cestovních kanceláří. Uzavřít ho stihlo necelých 700. Ministerstvo pro místní rozvoj dosud upozornilo živnostenské úřady na tři stovky cestovek, které pojištění nemají, a neměly by proto zájezdy prodávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plážový fotbal | Foto: František Lutonský

Když živnostenské úřady zjistí, že některá cestovní kancelář pojištění proti úpadku nemá, zahájí s ní správní řízení o odebrání koncese. Jak ale podotýká vedoucí živnostenského úřadu v Brně Dobromila Macháčková, pokud je smlouva s pojišťovnou těsně před uzavřením, koncesi nevezmou. "Jestliže vidíme, že smlouva je před podpisem, v termínu několika dnů, tak samozřejmě koncesi rušit nebudeme."

Šéf Asociace cestovních kanceláří Michal Šeba předpokládá, že asi 300 cestovek zanikne. Věří ale, že to jen pročistí situaci na trhu. "Pomůže to k tomu, že trh bude přehlednější."

Cestovní kancelář, která nemá pojištění, ale nemusí skončit s podnikáním úplně - stačí, když se přemění na cestovní agenturu. "Může nabízet dopravu, ubytování, může ovšem nabízet také zájezdy jiných, pojištěných cestovních kanceláří," upřesňuje mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Petr Dimun. Cestovní agentura žádné pojištění nepotřebuje.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme