Asociace digitálních televizí žádá vyjmutí Novy z dalšího procesu digitalizace

Pokračování v procesu digitalizace i bez Novy, to je požadavek členů Asociace digitálních televizí. Každá z šesti televizních společností, tedy stávajících vítězů licenčního řízení, investovala do příprav na digitalizaci miliony korun. Tyto investice jsou po rozhodnutí soudu, který uznal námitky televize Nova proti postupu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání při udělování licencí, ohroženy. Stejně jako příjmy z reklamy, které by po zahájení vysílání tyto televize financovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

digitální přijímače | Foto: Jan Rosenauer

"Soud dal za pravdu žalující straně, že jsou nějaké formální chyby ve zdůvodnění neudělení licencí. My jsme se vlastně do celého sporu dostali jako vedlejší účastníci. To znamená, že pokud je zrušeno to zdůvodnění neudělení licencí, je zrušeno i samo udělení licencí," řekl Českému rozhlasu o současné situaci těchto televizí předseda Asociace digitálních televizí Jiří Balvín.

Po úspěšné žalobě televize Nova, která napadla postup Rady pro rozhlasové a televizní vysílání při udělování licencí, je totiž další proces digitalizace pozastaven na několik měsíců. Zatímco Nova už digitálně vysílá, šest společností, které měly začít s provozem digitálního vysílání za několik měsíců má budoucnost nejasnou.

S žádostí o vyjmutí televize Nova z dalšího procesu digitalizace televizního vysílání se Asociace digitálních televizí obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, Český telekomunikační úřad, Parlament České republiky, Českou televizi a televizi Prima.

Tento krok Asociace komentuje generální ředitel televize Nova Petr Dvořák takto: "My si myslíme, že požadavek Asociace digitálních televizí je zcela absurdní. Protože v současnosti máme platnou licenci, která nám umožňuje vysílat jak analogově, tak digitálně. Navíc jsme jediná komerční televize, která dnes už řádně digitálně vysílá, a to v Praze, Brně a Ostravě. Proto si myslíme, že tento požadavek nemá žádný smysl."

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme