Asociaci krajů povede do volby řádného předsedy hejtman Běhounek z Vysočiny

Radu Asociace krajů ČR povede od 1. ledna příštího roku do řádné volby předsedy první místopředseda rady hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD). Nahradí dosavadní hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), která čeká dítě a k 31. prosinci skončí. V úterý večer jej tím na jednání v Hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou pověřila rada asociace.

Rychnov nad Kněžnou Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD)

Poslanec a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Řadovou místopředsedkyní byla v úterý zvolena hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Volba nového předsedy se nekonala. Dvouleté funkční období ve funkci předsedkyně mělo vypršet Mračkové Vildumetzové až v prosinci 2020. Podle Mračkové Vildumetzové by řádná volba mohla být koncem příštího roku.

Hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis. Mračková Vildumetzová odchází kvůli těhotenství

Číst článek

Mračková Vildumetzová již dříve ohlásila kvůli svému těhotenství rezignaci na post hejtmanky, a tím i na post předsedkyně asociace. V čele Karlovarského kraje ji od 1. ledna nahradí Petr Kubis (ANO).

Vildumetzová je předsedkyní rady asociace druhé volební období, jedno je dvouleté. V prosinci 2016 nahradila Michala Haška (ČSSD). Podruhé byla zvolena 6. prosince 2018.

Rada je vrcholným orgánem Asociace krajů ČR. Jejími členy jsou hejtmani krajů a primátor hlavního města Prahy. Rada volí z řad svých členů předsedu a místopředsedy.

Řadovými místopředsedy jsou také zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), liberecký hejtman Martin Půta (STAN) a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme