Ať se do jednání o koalici v Praze zapojí Nečas, vyzvala TOP 09

V povolebním boji o Prahu přituhuje. TOP 09 dnes vyzvala pražské občanské demokraty, aby se jednání o vládě na pražském magistrátu zúčastnili i předseda ODS Petr Nečas a Miroslava Němcová, jako první místopředsedkyně strany. V té samé sestavě bude i vyjednávací tým TOP 09.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zděněk Tůma během tiskové konference TOP 09.

Zděněk Tůma během tiskové konference TOP 09. | Foto: Tomáš Adamec

Vítěz voleb v Praze má totiž obavy, že pražská ODS nestojí o změnu, ale o udržení kartelu moci, čehož by dosáhla dohodou s ČSSD. Petr Nečas by se měl podle TOP 09 zasadit o to, aby se naplnila očekávání pražských voličů, kteří dali důvěru pravicovým stranám.

„Je to samozřejmě na dohodě, ale moje představa je taková, že si umím velmi dobře představit účast předsedy a prvního místopředsedy na jednání. Což neznamená, že by se účastnili všech jednání, protože je tady spousta detailů,“ řekl kandidát na pražského primátora za TOP 09 Zdeněk Tůma.

„To, co postrádáme, je posun vpřed. To, že bychom prorazili bariéru, kterou cítíme. Tady si myslíme, že by stranické špičky mohly pomoci,“ vysvětlil Zdeněk Tůma.

Podnikatelské skupiny

Vedení TOP 09 se obává, že prioritou pražské ODS není změna, ale udržení dosavadního kartelu moci ve prospěch podnikatelských skupin napojených na ODS a ČSSD. To ale odmítá předseda pražské ODS Boris Šťastný.

Ten si chce na dnešní schůzce s vyjednavači TOP 09, jak řekl, z očí do očí vyříkat, co vedení TOP 09 svým prohlášením myslelo. „Jsou tam poměrně závažná obvinění o tom, že existuje propojení podnikatelských kruhů s pražskou ODS, které snad mají ovlivňovat vyjednávání o možné koalici v Praze.“

„I tuto věc se dozvídáme nikoli přímo od představitelů TOP 09, ale od médií. A já chci na jednání slyšet jejich konkrétní reakci,“ dodal předseda pražské ODS Boris Šťastný.

Premiér Petr Nečas tvrdí, že jde ze strany TOP 09 o mediální výzvu a že se s ním nikdo z představitelů strany o ničem podobném nebavil. Do jednání o obsazení magistrátů podle Nečase vedení ODS nebude zasahovat.

„Nepovažujeme představitele pražské ODS za malé děti, které je nutné vodit za ruku. Pokud v jiných politických stranách je tomu jinak, tak to samozřejmě respektuji,“ řekl Nečas.

Věra Pfeifferová, Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme