AUDIO: Radiožurnál už podruhé vysílal obnovené Hovory z Lán

Už podruhé Radiožurnál vysílal obnovené Hovory z Lán. V napjaté politické situaci, kdy se Česko chystá na předčasné volby, čelil prezident Miloš Zeman otázkám moderátora Jana Pokorného a komentátora Petra Nováčka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hovory z Lán. Zezadu zleva komentátor ČRo Petr Nováček, šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný a prezident Miloš Zeman (uprostřed)

Hovory z Lán. Zezadu zleva komentátor ČRo Petr Nováček, šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný a prezident Miloš Zeman (uprostřed) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Prezident Zeman v Hovorech z Lán dnes mimo jiné řekl, že chtěl poslat Karla Schwarzenberga do Rakouska jako velvyslance. A to na jaře, když ještě nebylo ani ponětí o vládní krizi a předčasných volbách.

Diskuze se stočila také na případné rozpočtové provizorium. To podle Zemana neohrozí hospodaření státu.

Zdůraznil také, že Senát by měl schválit Sněmovnou odhlasované zákony i se zrušením daně z dividend a napravit by to měla až vláda zákonným opatřením.

Přehrát

00:00 / 00:00

Druhý díl vysílání Hovorů z Lán. S prezidentem Milošem Zemanem diskutovali šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný a komentátor ČRo Petr Nováček

Prezident rovněž v Hovorech z Lán uvedl, že jmenuje premiérem toho, koho mu doporučí strana, která vyhraje sněmovní volby. Reagoval tím na spekulace, že by tak učinit nemusel.

Miloš Zemam mluvil i o své cestě po republice. Během tří dnů bude navštěvovat kraje a setkávat se s občany. Prezident prý chce, aby jeho meetingy byly apolitické.

Zeman také v Hovorech z Lán odsoudil protiromské pochody. Zmírnit sociální napětí v Česku by podle něj pomohlo, kdyby se vytvořila nová pracovní místa. Reagoval tak na vínekdové protiromské demonstrace ve čtyřech městech v Česku, při kterých policie zadržela asi stovku lidí.

První Hovory z Lán s Milošem Zemanem vysílal Český rozhlas 23. června. Rozhlas tak navázal na tradici Hovorů s bývalým prezidentem Václavem Havlem, které se poprvé vysílaly 11. března 1990.

Zámek Lány otevřel své brány veřejnosti | Foto: Jana Káninská

ČRo, Lenka Jansová, mkp, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme