Aukce děl surrealistů nepřinesla překvapení

Skutečné perly nabídla milovníkům surrealismu dnešní dražba obrazů na pražské Novoměstské radnici. Mezi nabízenými plátny se totiž objevily díla Jindřicha Štýrského a Marie Čermínové neboli Toyen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Štýrský: Obraz 3 | Foto: Galerie Pictura

Dražba Štýrského plátna sice neposunula vyvolávací cenu ani o korunu, přesto byla prodejní cena vyšší než loňský rekord. Licitátor Michal Šeba z aukční síně Pictura potřetí klepl kladívkem u sumy 3 milióny a 300 tisíc korun.

"Štýrského plátno je v kontextu světového a i českého umění velmi významné, protože bylo vystavováno na legendární výstavě Poezie 32 na výstavě v Mánesu v roce 1932, kde vystavovali čeští a světoví surrealisté - tehdy bylo mezi nimi rovnítko," připomněl Radiožurnálu Šeba.

Obraz malířky Toyen - Stopy tak křehké v zapomnění z roku 1955 dnes svého nového majitele nenašel. Nikdo totiž nezvedl nad hlavu svoje číslo ani pro vyvolávací částku 1 800 000 korun.

Milan Kopp, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme