Auta se podle statistik nejvíc kradou v dubnu a ve čtvrtek

Automobily se v České republice nejčastěji kradou ve čtvrtek. Pokud jde o měsíce, nejvíce aut zmizí v dubnu. Vyplývá to ze statistiky ČSOB Pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo auta (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Morquefile

Ke konci týdne krádeží aut ubývá, a nejméně jich zloději ukradnou v sobotu. Podle policejních statistik bylo loni v České republice odcizeno přes 13 tisíc automobilů. Většina z nich končí jako náhradní díly.

Podle statistiky ČSOB Pojišťovny se nejvíce krádeží stane v dubnu, čísla se ale liší podle místa. V menších městech se auta údajně kradou nejvíc v zimě, zatímco v Praze je hodně krádeží i o prázdninách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Král z ČSOB Pojišťovny mluví o krádežích aut ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

„O prázdninách se Praha do jisté míry vylidňuje, spousta lidí odjíždí za dovolenými a opouští hlavní město, čímž se vytváří příležitost pro zloděje,“ vysvětluje Jaroslav Král z ČSOB Pojišťovny.

Naopak nárůst krádeží v dubnu dává do souvislosti se zahájením motoristické sezóny a zájmem potenciálních kupců o náhradní díly nebo i celá vozidla.

Podle policie u nás klesá počet krádeží aut, ale také jejich objasněnost.

Jan Richter, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme