Matka neuspěla u Ústavního soudu se stížností v kauze policisty, který jí před sedmi lety zastřelil dceru

Ústavní soud odmítl stížnost matky mladé ženy, kterou v roce 2012 zastřelil policista v ujíždějícím autě. Matka, která v řízení vystupovala jako poškozená, nesouhlasila se zproštěním muže. Policista podle ní postupoval nepřiměřeně okolnostem a vyšetřování bylo tendenční. Ústavní soudci stížnost odmítli částečně jako nepřípustnou, částečně jako zjevně neopodstatněnou.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Tišler | Foto: Veronika Hlaváčová

Bývalý policista Jiří Tišler tvrdil, že spolujezdkyni v autě neviděl. Soudy dospěly k závěru, že služební zbraň použil oprávněně. Podle Ústavního soudu měla justice k dispozici dostatek důkazů a zprošťující rozhodnutí náležitě odůvodnila.

Policista obviněný za zabití ženy při zásahu na Strakonické ulici se cítí nevinen

Číst článek

„Je namístě připomenout, že napadená rozhodnutí nebrání tomu, aby stěžovatelka uplatnila případný nárok na náhradu škody vůči Policii České republiky soukromoprávními prostředky,“ stojí v usnesení.

Incident, kvůli kterému stál bývalý policista před soudem, se odehrál 1. února 2012 kolem sedmé hodiny ranní. Tišler s kolegou pronásledovali na pražském Zlíchově ukradené auto. Jeho řidič, recidivista, na výzvy policistů k zastavení nereagoval.

Po výjezdu ze zlíchovského tunelu se řidič srazil s policejním vozem, poté se snažil najíždět na Tišlera. Ten proto čtyřikrát vystřelil ze služební zbraně. Řidič ale začal ujíždět ve Strakonické ulici do protisměru, na což policista reagoval dalšími pěti výstřely.

Tišler střílel na pravou stranu auta. Chtěl trefit pravé kolo a podle svého tvrzení si myslel, že ve voze nikdo kromě řidiče nesedí. Na sedadle spolujezdce ale byla žena, kterou dvě ze střel trefily. Řidič pak podle spisu auto zastavil a utekl. Policie ho dopadla týden po incidentu, za řízení pod vlivem drog dostal podmínku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme