Auto roku ČR je Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giullieta se stala Autem roku Klubu motoristických novinářů pro rok 2011. Od 35 porotců získala nejvíce bodů a nechala za sebou další finalisty odborné ankety: BMW řady 5, Opel Meriva, Dacii Duster a Volkswagen Touareg.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čelní pohled

čelní pohled | Foto: Alfa Romeo

Giulietta sbírala vavříny i v Evropě. Tam ji v novinářské anketě předstihl pouze Nissan Leaf.

„Giulietta potvrdila, že styl u auta je stále velmi rozhodující nejen u zákazníků, ale i u motoristických odborníků. Je to nádherné auto s propracovaným designem. Technika samozřejmě nepokulhává za moderní dobou,“ řekl Radiožurnálu předseda Klubu motoristických novinářů Jan Říha.

Zeleným autem roku bylo vyhlášeno BMW 320d a mnichovská automobilka získala hlavní cenu i v anketě o Zelenou vizi. Koncern Fiat zabodoval vítězstvím v anketě o Technickou inovaci roku, kterou získal za svůj motor 0,9 Twin Air.

Petr Jansa, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme