Auto s expřítelkyní a synem jsem nevybržďoval, odmítl obžalovaný. Hrozí mu až 12 let vězení

Řidič obžalovaný kvůli vybržďování auta se svým synem vinu popřel. Z vozu před ním podle něj někdo vyhodil předmět, který mu poškodil čelní sklo. Snažil se proto podle svých slov řidiče zastavit. Až posléze si prý všiml, že v autě sedí lidi, které zná. Muž podle policie opakovaně útočil na vůz loni v létě na pražském úseku dálnice D1. Za pokus o těžké ublížení na zdraví a za pokus o poškození cizí věci hrozí muži pět až 12 let vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Incident se stal loni v srpnu na pražském úseku D1 ve směru na Brno. Státní zástupkyně Jana Miclíková uvedla, že agresivní řidič Fordu Transit opakovaně ohrozil posádku menšího Fordu Mondeo, ve kterém cestovali jeho někdejší partnerka, tříletý syn a jeho nevlastní dědeček.

Porsche vybržďovalo čtrnáctitunové hasičské auto. Řidiči hrozí pokuta a zákaz řízení

Číst článek

Po několika nebezpečných manévrech, kvůli nimž muselo mondeo intenzivně brzdit do téměř úplného zastavení, pachatel údajně ženě zatelefonoval a hrozil jí, že „to do nich napálí". Zanedlouho pak přidal další vybržďování.

Muž ale vinu odmítá. „Viděl jsem, jak z vozu přede mnou vylétl předmět a rozbil mi čelní sklo. Zvýšil jsem rychlost, předjel vůz. Začal jsem troubit na řidiče a dávat mu znamení, ať zastaví. Během toho jsem si všiml, že je mi ten řidič nějaký povědomý. Až pak jsem si všiml, že ve voze sedí můj syn," uvedl při středeční výpovědi u pražského městského soudu.

Obžalovaný trvá na tom, že nikoho nevybržďoval, jen chtěl prý řešit předchozí nehodu. „Stále jsem se snažil, aby nedošlo k poškození nikoho, ničeho. S maximální opatrností jsem zpomalil, ne vybrzdil," řekl. „Jsem přesvědčený, že mi něco hodili do auta, aby mě vyprovokovali k jednání, které pak někdo vyhodnotí jako porušení zákona," uzavřel.

Honička jako ve filmu, popsal řidič

Auto se synem řídil jeho nevlastní dědeček, profesionální řidič. Podle něj obžalovaný muž od začátku dobře věděl, kdo v mondeu jede. „Honili jsme se jako kočka s myší, auta na nás houkala, kamion za mnou. To se vidí jedině ve filmech," řekl. „Vnímal jsem to tak, že chce způsobit nehodu. Šlo mu jenom o to nás vybourat," dodal. V autě má kameru a průběh incidentu si nahrál.

Čtyřicetiletý muž pak připustil, že má s matkou syna dlouhodobé konflikty kvůli péči o dítě. Bývala partnerka to potvrdila. Myslí si, že se na dálnici nepotkali náhodou a že se je obžalovaný pokusil zabít.

Podle státní zástupkyně se nestala dopravní nehoda jen shodou okolností. Obžalovaný si podle ní musel být vědom toho, že vzhledem k vysoké rychlosti, kterou smějí auta na dálnici jezdit, může úmyslným náhlým zpomalením zapříčinit havárii s těžkými následky na zdraví.

Veronika Hlaváčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme