Auto sjelo do rybníka, tři mladí pasažéři se utopili

Tři mladí lidé ve věku 18 až 20 let se v noci na dnešek utopili v autě, které sjelo do rybníka mezi Berounem a Vráží. Řidiči se podařilo z auta dostat ven a přivolat pomoc. Záchranáři auto vyprostili až po 40 minutách, dvěma mladíkům a jedné dívce už ale nebylo pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vůz ve vodě | Foto: HZS Praha

Nehoda se stala kolem 02:25. Na místo okamžitě vyjeli záchranáři, policie a hasiči. "Na místě zjistili, že ve vozidle v hloubce asi 150 centimetrů se nacházejí tři lidi. Nebylo možné je bezprostředně z vozidla vyprostit, proto byl použit autojeřáb," popsal zásah mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Auto hasiči vytáhli až po 40 minutách. Dva mladíky a osmnáctiletou dívku, kteří zůstali uvnitř, už se přes oživovací pokusy nepodařilo zachránit. Lékař nařídil soudní pitvu. Devatenáctiletý řidič nissanu, který přivolal pomoc, byl v těžkém psychickém stresu převezen do berounské nemocnice. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Dopravní nehody tohoto typu nejsou příliš běžné, ale občas se stávají. V dubnu 2002 například u obce Babylon na Domažlicku nezvládl řidič řízení a sjel do rybníka. Z auta už nestihl uniknout. V září 2001 skončil kvůli alkoholu a rychlé jízdě v rybníku muž v Kunraticích na Liberecku. Sám vyvázl, jeho spolujezdec se ale utopil.

V listopadu 2000 utonul v rybníku starší řidič, který jel pod vlivem alkoholu a v obci Lešany na Benešovsku nezvládl řízení. Podobný případ se stal i v říjnu 1997, kdy do rybníka v Pohořanech na Olomoucku sjel starší muž. Když se snažil vyjet na silnici, vypadl z vozu a utonul.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme