Při srážce autobusů na Chodově se zranilo 18 lidí. První záchranáři dorazili na místo za sedm minut

Na pražském Chodově se ve středu ráno srazily dva autobusy. Nehoda na křižovatce ulic Roztylská a Jarníkova si vyžádala 18 zraněných – pět z nich středně, 13 lehce. Pražští záchranáři aktivovali traumaplán třetího stupně, ukončili ho zhruba hodinu před polednem. Na místě zasahovaly i dvě jednotky pražských hasičů.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:38 4. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Milan Pacík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

První posádka záchranářů byla na místě za sedm minut.

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, vzlétl i vrtulník, jelikož podle prvotních informací bylo na místě kolem 30 zraněných.

Mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová Radiožurnálu řekla, že v jednom z autobusů byly děti. „Jednalo se o linkový autobus. Druhý autobus byl soukromý a převážel děti z mateřské školky na výlet,“ přiblížila.

Zdravotníci později upřesnili, že ošetřili 18 lidí. Pět z nich bylo zraněno středně, 13 lehce. Nezraněné děti záchranáři odvezli do jídelny nedaleké mateřské školky.

Traumaplán, který záchranná služba vyhlásila, byl odvolán kolem 11. hodiny.

luk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme