Při nehodě autobusu na Žďársku se zranilo 15 lidí. Dopravu v místě policie obnovila

Celkem 15 lidí ošetřili zdravotníci po pondělní odpolední nehodě linkového autobusu u obce Jámy na Žďársku. Jeden člověk byl těžce zraněn, do brněnské nemocnice jej přepravil vrtulník. Ostatní zranění skončili v novoměstské nemocnici, řekl Petr Novotný ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Nehoda se stala před 15.00. V autobuse společnosti Zdar cestovalo asi 30 lidí. Silnice na Žďár nad Sázavou byla neprůjezdná do 19 hodin.

Aktualizováno Jámy, Žďársko (Aktualizováno: 19:26 12. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Žďársku havaroval před 15. hodinou autobus. | Foto: Daniel Zach | Zdroj: Český rozhlas

Podle prvotních informací policie bylo zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Novotný nakonec potvrdil, že zdravotníci ošetřili 15 lidí, šest z nich mělo středně těžká zranění, osm zranění lehká. Záchranáři je převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě, kde byl aktivován traumaplán, řekla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Zprávu od záchranářů, kteří byli na místě nehody, dostala nemocnice v 15.29, uvedla Pecková. První pacienti do novoměstské nemocnice dorazili v 15.50. O 25 minut později přivezli do nemocnice posledního pacienta.

Jednu z žen ošetřili na gynekologickém oddělení. Dalších 13 pacientů ošetřili na urgentním příjmu. „Šest pacientů je hospitalizovaných, sedm bylo ambulantně ošetřeno a předáno do domácího léčení. Všechno jsou to lehčí až středně těžká zranění,“ řekla Pecková. Traumatologický plán, který připravuje nemocnici na hromadná neštěstí, testovala novoměstská nemocnice naposledy před několika týdny. V nemocnici byl dostatek sester i lékařů. Tým se podařilo svolat ještě před příjezdem prvního pacienta.

Zástupci společnosti Zdar se nechtěli k nehodě vyjádřit. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové autobus vyjel z neznámých příčin ze silnice, sjel do příkopu a narazil do stromu. Dechová zkouška na alkohol u řidiče byla negativní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme