Autobus sjel z namrzlé silnice do příkopu

Námraza a nová vrstva sněhu na silnicích opět ráno potrápily řidiče. Policisté museli řešit desítky dopravních nehod, které mělo na svědomí právě počasí a neopatrnost motoristů. Nepřiměřená rychlost na zledovatělé silnici byla zřejmě příčinou ranní havárie italského linkového autobusu u Pasohlávek na Břeclavsku. Lékaři ošetřili 14 zraněných, z toho dva těžce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

převrácený autobus | Foto: Václav Šálek

Nehoda se stala na hlavním silničním tahu z Vídně do Brna. "Kolem půl šesté došlo na silnici Mikulov-Pohořelice k havárii italského zájezdového autobusu na náledí, které tam bylo. Autobus sjel do příkopu a převrátil se," potvrdil vedoucího kanceláře ředitele břeclavské policie Milan Janůvka.

Autobus jel na pravidelné lince z italské Neapole do polského Krakova. Pasažéři byli především občané Polska a Itálie. Skupina 12 lehce zraněných byla převezena na benzinovou čerpací stanici nedaleko místa nehody, kde cizince ošetřili zdravotníci. Dva cestující s podezřením na poranění páteře převezli zdravotníci do jedné z brněnských nemocnic.

Příčinu nehody zkoumají dopravní policisté. "K havárii došlo ze zatím nezjištěných příčin. Podle posledních informací dopravních policistů se na havárii měl podepsat zledovatělý povrch vozovky a pravděpodobně i nepřiměřená rychlost," uvedla policejní mluvčí Kamila Janíčková.

Policie musela kvůli vyprošťování autobusu silnici z Mikulova do Brna uzavřít. Vozidlo dostaly před 10. hodinou zpátky na kola dva hasičské jeřáby. Výše způsobených škod zatím není zatím známa.

Námraza a sníh ráno komplikovaly dopravu po celé republice. Policisté vyjeli k desítkám nehod. Dálnici D11 zablokovala u Mochova nehoda pěti aut. Rozbředlý sníh dělal problémy i na brněnské dálnici D1.

Gabriela Sahánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme