Autobusové společnosti posilují mezinárodní linky

Na uzavřené pražské letiště reagují i autobusoví dopravci a snaží se uspokojit větší zájem lidí, kteří se potřebují dostat do zahraničí. Autobusové společnosti vypravují více mezinárodních spojů. A to jak směrem z republiky, tak také pro návraty lidí z ciziny domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová doprava (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Spoje posílili například společnosti Touring Bohemia Eurolines, Veolia Eurolines a také Student Agency.

„Snažili jsme se maximálně posilovat naše stávající mezinárodní spoje. Naše kapacity jsou ale bohužel omezeny jak personálně, tak vozově,“ uvádí Petra Stryková ze Student Agency.

„Včera nasazená posila byla bohužel prodána během 30 minut. Snažíme se pokrývat zájem našich klientů. K vzhledem k velkému počtu našich mezinárodních linek bohužel nejsme schopni pokrýt všechny potřeby,“ vysvětlila Stryková.

Posilovali už včera

Firma Touring Bohemia Eurolines vypravila více spojů už včera.

„Ihned po obědě, jakmile byla dostupná zpráva, že Praha – Ruzyně zastavila provoz, tak jsme již včera vypravili tři posilové spoje ve směru do Německa, do Belgie a na sever Francie. Na dnešní den máme připraveny další tři posilové spoje zase směr Německo, Francie, Belgie,“ popsal generální ředitel Touring Bohemia Eurolines Milan Tuháček

„Vyslali jsme posilový spoj ve směru Francie, Španělsko. Zatím máme ještě kapacitu na to reagovat na zvýšený zájem cestujících a v případě potřeby flexibilně nasadit autobus třeba i na dnešek večer,“ dodal ředitel Eurolines.

Už včera posilovala linky i Veolia Eurolines CZ - jak potvrdil její provozní ředitel Jiří Staněk:

„Naše společnost už během včerejšího večera významně posílila spoje zejména do Frankfurtu nad Mohanem a do Bruselu. Stejná situace se opakuje dnes a zítra. Dále jsme posílili spoje do Štrasburku a Paříže. V tuto chvíli disponujeme i dostatečnou kapacitou do bližších destinací, jako je Mnichov, Vídeň, Bratislava.“

Vzdušný prostor nad Českou republikou bude rozhodnutím krizového štábu uzavřen do nedělního poledne. Kvůli sopečnému mraku z Islandu bylo na pražském letišti dnes zrušeno 162 příletů a 156 odletů.

Jitka Hanžlová, Kateřina Křenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme