Automechanik zřejmě přijde po výbuchu o zrak

Týmy lékařských specialistů se pokoušejí zachránit zrak muže, který byl včera zraněn při výbuchu automobilu v centru Chebu. Třiadvacetiletý automechanik je hospitalizován v plzeňské Fakultní nemocnici, kam byl dopraven vrtulníkem letecké záchranné služby bezprostředně po explozi s vážným poraněním obličeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

O pravé oko přišel mladý muž zřejmě ihned při výbuchu. O záchranu levého bojovali týmy specialistů na operačním sále dlouhé hodiny. V současné době život pacienta ohrožen není, o dalším postupu rozhoduje lékařské konzilium.

Podle náměstkyně nemocnice pro zdravotní péči Jitky Šlechtové nejsou mladíkovy vyhlídky příznivé. "Předpokládaná doby léčení bude velice dlouhá, pacient bude nucen podstoupit další oční operace," řekla.

Okolnosti výbuchu vyšetřují příslušníci útvaru pro boj s organizovaným zločinem. Nastražená výbušnina explodovala ve čtvrtek před polednem v autoservisu Mitsubishi v centru Chebu. Neznámý pachatel ji umístil pod sedadlo jednoho z opravovaných vozů. Útok měl zřejmě směřovat na jeho majitele, který ve městě vlastní několik zábavních podniků. Místo toho ale zasáhl nic netušícího mechanika v okamžiku, kdy uvnitř vozu vysával koberce.

Zdeněk Trnka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme