Majitelé aut by měli zpozornět. Vozy, které jsou delší čas bez platné STK, mohou být z ulic odtaženy

Každoroční mytí ulic v Teplicích odhalilo hodně aut bez platné STK. Zjistili to strážníci při dokumentaci zaparkovaných vozidel v místech přechodného zákazu stání. Odbor dopravy teplického magistrátu proto upozorňuje řidiče, že po půl roce od propadlé technické prohlídky jde podle zákona o „vrak“ a hrozí jeho odtažení.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odtah

Podle zjištění teplických strážníků aut s propadlou technickou kontrolou přibývá. | Foto: Jaroslav Hroch | Zdroj: Český rozhlas

„Já už to mám půl roku prošlý, proto jsem sem přišel. Manželka se podívala do techničáku,“ konstatuje jeden z řidičů, který zapomněl na pravidelnou technickou kontrolu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Majitelé aut by měli zpozornět. Vozy, které jsou déle bez platné STK, mohou být z ulic odtaženy

Teď už jeho vozidlo mají v práci technici stanice technické kontroly na okraji Teplic. Podle jejich zkušeností podobných zapomnětlivců přibylo. Možná i v souvislosti s ukončením platnosti nařízení Omnibus.

Jak vyplývá z informací ministerstva dopravy, opatření v době pandemie prodloužilo platnost STK – ve druhé fázi o 10 měsíců. Týkalo se přitom STK propadlých od září 2020 do loňského 30. června. Z toho vyplývá, že úleva končila nejpozději posledního dubna.

Stanice technické kontroly v Žatci konec úlev při propadlé STK podle vedoucího Ondřeje Pláničky nejvíc pocítila v únoru: „Určitě, na to, že to byly zimní měsíce, které jsou většinou slabší, tak byly silnější.“

Bez technické kontroly jezdí v Česku přes 1,6 milionu aut. Řidičům hrozí pokuta několik tisíc korun

Číst článek

Podle zjištění teplických strážníků ale aut s propadlou technickou kontrolou přibývá.

„Těch vozidel se poslední dobou začalo objevovat více, protože skončila výjimka Evropského parlamentu ohledně prodloužení technických kontrol. Po novele zákona vozidla, která mají propadlou technickou déle než šest měsíců, se stávají vrakem. Jejich majitelům hrozí oznámení na magistrát, popřípadě po nějaké době odtažení vozidla na jejich náklady,“ vysvětluje ředitel teplické městské policie Michal Chrdle.

Na auta s propadlou technickou kontrolou, se kterými nikdo dlouho nejezdí a která blokují parkovací místa, často upozorňují lidé. Další objeví strážníci při úklidu ulic.

Jana Vitásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme