Muž vjel na dálnici do protisměru a srazil se s jiným autem. Obecné ohrožení z nedbalosti, řekla policie

Z obecného ohrožení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti policie podezírá řidiče, který v pátek večer jel po dálnici D5 v protisměru a na 129. kilometru ve směru na Prahu se srazil s protijedoucím autem. Požití alkoholu nebo drog u řidiče před jízdou bylo při jeho ošetření v nemocnici vyloučeno. Policie o tom v sobotu informovala na sociální síti X.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nehodě byli podle pátečních informací záchranné služby dva lidé lehce zraněni. Dálnice byla v místě nehody kompletně zprůjezdněna v sobotu v brzkých ranních hodinách. Podle policistů pětasedmdesátiletý řidič vozu Land Cruiser na exitu na dálnici D5 nerespektoval dopravní značení, najel do protisměru a krátce před 19.00 se na 129. kilometru srazil s protijedoucím vozem Land Rover.

Řidička se zařadila do vojenské kolony a narazila do jednoho z vozidel. Do nemocnice museli čtyři vojáci

Číst článek

Řídila ho pětačtyřicetiletá žena a spolu s ní jela v autě nezletilá spolujezdkyně. Po nárazu jejich auto skončilo mimo dálnici v travnatém svahu, popsala nehodu policejní mluvčí Eva Červenková. „Všichni účastníci nehody byli převezeni k lékařskému ošetření. U řidiče bylo ošetřením v lékařském zařízení vyloučeno požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek,“ doplnila mluvčí.

Mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký v pátek po nehodě sdělil, že lehce byli zraněni dva lidé, dítě a pětasedmdesátiletý cizinec, který vjel do protisměru. Oba zdroje potvrdily, že cizinec byl agresivní a nechtěl se nechat odvézt na vyšetření na ambulanci.

Dálnice byla za přechodem Rozvadov na Tachovsku po nehodě zhruba tři hodiny uzavřená ve směru na Plzeň a Prahu, kolem 22.00 bylo možné místem projíždět pravým jízdním pruhem. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme