Autoškoly budou nejdříve jednat - potom možná i blokovat silnice

Zástupci asociace autoškol ustavili dnes odpoledne v Jihlavě Krizový výbor. K tomuto kroku přistoupili poté, co se s ministerstvem dopravy neshodli na zřízení pracovní skupiny, která měla vyřešit nedostatky v novém zákonu o autoškolách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek hodlá asociace požádat o pomoc poslance z podvýboru pro dopravu. Krizový výbor hodlá okamžitě reagovat na výsledky čtvrtečního jednání v parlamentu. Po poslancích chce především pomoc se zřízením skupiny, o které se na ministerstvu autoškoly už jednou pokusily, Majitelé autoškol kritizují především fakt, že ministerští úředníci nejsou schopni ani jim ani okresním úřadům dát jasný výklad zákona. Proto prý například musí absolventi kurzů jezdit k závěrečným zkouškám do okresních měst, i když by jejich pořádání bylo schůdnější v samotných sídlech autoškol. Dalším předmětem kritiky jsou termíny, kdy mají být zkoušky pořádány, nejasnosti se samotným průběhem výuky. Asociace zároveň požádá o pomoc i krajské úřady. Jestliže pokusy o dohodu selžou, hodlá asociace přisoupit k akcím občanské neposlušnosti včetně blokád silnic.

Předseda asociace Bedřich Liška doufá, že situaci vyřeší čtvrteční schůzka s poslanci.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Petros Martakidis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme