Avia bude znovu vyrábět nákladní vozy, tentokrát v Přelouči

Hasičský vůz, policejní anton nebo prostě jen nákladní vůz, který je plně naložený štěrkem. Všechny tyto funkce plnily od 60. let do konce 90. let letňanské Avie. Automobilka ale znovu po třech letech obnovuje výrobu středních nákladních vozů. Tentokrát ale v Přelouči na Pardubicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Avia A31 | Foto: Petr Jindra

Model A31 to ale nebude, ten se totiž přestal vyrábět už na konci devadesátých let. Nový vlastník Avia, skupina Czechoslovak Group, chce v Přelouči vyrábět modernizovanou řadu D.

Má se jednat opět o střední nákladní vozy. Ty začala Avia vyrábět po roce 2000, kdy automobilku koupilo korejské Daewoo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skupina Czechoslovak Group, chce v Přelouči vyrábět, místo zastaralé A31, modernizovanou řadu D.

Nový majitel prý do budoucna uvažuje i o výrobě eletronicky poháněných vozů. Czechoslovak Group totiž před dvěma lety oživil i kopřivnickou Tatru, která už elektrovozy vyrábí. Obě společnosti by tak mohly v budoucnu spolupracovat.

Automobilka zpočátku plánuje výrobu jen několika set vozů ročně. V Letňanech se hlavně v osmdesátých a devadesátých letech vyrábělo přes deset tisíc vozů ročně.

Pro menší produkci je ale letňanský areál příliš velký a společnosti by se to prý nevyplatilo. Proto se automobilka přesídlila do Přelouče. Je ale možné, že se Avia do Letňan vrátí.

Vojtěch Koval, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme