Azylanti v Česku musí mít podle odborů stejné pracovní podmínky jako Češi

Azylanti nebo cizinci s povolením k práci v Česku musí mít podle odborů stejné podmínky jako Češi. Zaznělo to na večerním jednání tripartity o současné migrační krizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Středula | Foto: Filip Jandourek

„My bychom si přáli, a také jsme vyslovili poděkování zaměstnavatelům a Hospodářské komoře, že se vymezili jednoznačně v tom smyslu, že nebudou tolerovat zneužívání těchto běženců v případě, že se dostanou na trh práce,“ uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

„Také jsme požádali zaměstnavatele, aby nehovořili o nabídkách týkajících se běženců, protože jakmile ten člověk má oprávnění působit na trhu práce, tak je postaven na roveň českým zaměstnancům,“ dodal.

Vláda bude podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky informovat sociální partnery o uprchlické krizi pravidelně. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák připomněl, že pro běžence není cílovou zemi Česko.

„Říkal jsem osobní zkušenosti ze srbsko-maďarské hranice tento měsíc, kde jsem tři dny pozoroval tyhle věci při cestě na zasedání. Musím říct, že je to velmi složité. Těžko se odhaduje, kdo lže, z jakého důvodu tam je, jak má uplacenou cestu do bájné země, kterou je Německo,“ zmínil Hanák.

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů mluvili mimo jiné i o změnách v regionálním školství, financování technických vysokých škol nebo o dalším čerpání peněz z unijních fondů.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme