B. Moldan pro Radiožurnál: Ekologické škody lze likvidovat i levněji

Staré ekologické zátěže není nutno likvidovat nákladným způsobem, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu bývalý ministr životního prostředí a senátor za ODS Bedřich Moldan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bedřich Moldan | Foto: moldan.cz

Nový šéf resortu životního prostředí Ladislav Miko označil částku 115 miliard korun, která je vyčleněná na zakázku likvidace těchto škod, za strop. A připustil, že by měla být o desítky miliard nižší. S ním souhlasí i Moldan.

"V mnoha případech by se možná až extrémně udělalo lépe, kdyby se příslušná skládka odpadů nebo podobná věc ohradila, nepustil se tam nikdo - prostě bychom se smířili s tím, že území nebude využíváno po desítky let, než to někam převézt, rozvrtat to. A možná bychom asanací nebo sanací udělali vlastně větší škodu. Takže tady bych opravdu doporučil maximální opatrnost," poznamenal Moldan.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme