B. Moldan pro Radiožurnál: Ekologické škody lze likvidovat i levněji

Staré ekologické zátěže není nutno likvidovat nákladným způsobem, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu bývalý ministr životního prostředí a senátor za ODS Bedřich Moldan.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bedřich Moldan

Bedřich Moldan | Foto: moldan.cz

Nový šéf resortu životního prostředí Ladislav Miko označil částku 115 miliard korun, která je vyčleněná na zakázku likvidace těchto škod, za strop. A připustil, že by měla být o desítky miliard nižší. S ním souhlasí i Moldan.

"V mnoha případech by se možná až extrémně udělalo lépe, kdyby se příslušná skládka odpadů nebo podobná věc ohradila, nepustil se tam nikdo - prostě bychom se smířili s tím, že území nebude využíváno po desítky let, než to někam převézt, rozvrtat to. A možná bychom asanací nebo sanací udělali vlastně větší škodu. Takže tady bych opravdu doporučil maximální opatrnost," poznamenal Moldan.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme