B. Rychlík: Zvolení J. Janečka šéfem ČT je chybou

Ředitelem České televize se stal znovu Jiří Janeček. Stane tak v čele veřejnoprávního média po příštích šest let. Některým tvůrcům pořadů a hercům se zdá, že do volby ředitele zasahují politické vlivy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Břetislav Rychlík

Břetislav Rychlík | Foto: Jiří Šamánek

Proti politickým vlivům ovlivňujícím také vysílání ČT vzešel otevřený dopis, který usiloval o změnu výběru televizní rady volící ředitele. Jedním ze signatářů je divadelní režisér a dokumentarista Břetislav Rychlík -znovuzvolení Janečka považuje za chybu, která nezvýší kvalitu programu České televize.

"To bude asi stejné, to víme, jak bylo těch šest let a mně se v zásadě v tuto chvíli nechce ani věštit, kolik lidí bez výběrových řízení, bez jakékoliv kvalifikace stane v čele dramaturgie v televizi. Kolik příslušníků bývalých bezpečnostních složek se v televizi objeví. To já si netroufám odhadnout, protože ten trend byl v posledních měsících, řekl bych, zběsilý," uvedl Rychlík.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Generálním ředitelem ČT zůstane Jiří Janeček
Na Kavčích horách volí nového ředitele České televize

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme