B. Rychlík: Zvolení J. Janečka šéfem ČT je chybou

Ředitelem České televize se stal znovu Jiří Janeček. Stane tak v čele veřejnoprávního média po příštích šest let. Některým tvůrcům pořadů a hercům se zdá, že do volby ředitele zasahují politické vlivy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Břetislav Rychlík | Foto: Jiří Šamánek

Proti politickým vlivům ovlivňujícím také vysílání ČT vzešel otevřený dopis, který usiloval o změnu výběru televizní rady volící ředitele. Jedním ze signatářů je divadelní režisér a dokumentarista Břetislav Rychlík -znovuzvolení Janečka považuje za chybu, která nezvýší kvalitu programu České televize.

"To bude asi stejné, to víme, jak bylo těch šest let a mně se v zásadě v tuto chvíli nechce ani věštit, kolik lidí bez výběrových řízení, bez jakékoliv kvalifikace stane v čele dramaturgie v televizi. Kolik příslušníků bývalých bezpečnostních složek se v televizi objeví. To já si netroufám odhadnout, protože ten trend byl v posledních měsících, řekl bych, zběsilý," uvedl Rychlík.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Generálním ředitelem ČT zůstane Jiří Janeček
Na Kavčích horách volí nového ředitele České televize

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme