B. Svoboda: TOP 09 jen čekala na soud, teď chce koalici s ČSSD

Lídr pražské ODS Bohuslav Svoboda už nedůvěřuje TOP 09. Je přesvědčen, že TOP 09 jen čekala na verdikt Městského soudu o platnosti voleb a nyní vše směřuje ke koalici s ČSSD. Řekl to ve vysílání Rádia Česko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda | Foto: Marián Vojtek

„TOP 09 zřejmě celou dobu čekala na to, až bude rozhodnutí soudu o platnosti voleb. Jsem o tom přesvědčen, protože v okamžiku, kdy byla platnost voleb řečena, otevírají jednání s ČSSD. Celou dobu byla snaha dostat ODS do opozice. Je to úplně stejný program, který dělali na jiných radnicích, kde nabízeli menším stranám dokonce i starostu za cenu, aby se ODS nedostala na radnici. Toto vysvětlení je jediné možné," uvedl v našem vysílání Svoboda.

Právě dnes TOP 09 předala návrh koaliční dohody ČSSD. Nabízí jí v radě pět křesel, TOP 09 by měla šest míst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání o novém vedení na pražském magistrátu konečně nabrala větší rychlost. Ve spojení jsme s lídrem ODS Bohuslavem Svobodou.

„Do této chvíle bylo nepochopitelné, proč vznikaly všechny ty námitky, proč jsme obviňováni z neserióznosti v jednání," podotýká Svoboda s tím, že „v tuto chvíli je TOP 09 s nabídkami, které dává ČSSD víc než nedůvěryhodná."

Zdeněk Tůma je ale podle Bohuslava Svobody „osoba mimo tento děj."

„Vede kandidátku i jednání, ale rozhodující věty neříká on. Jeho hlas sice zaznívá, ale je to hlas volajícího na poušti," řekl Rádiu Česko Svoboda.

Marián Vojtek, Václav Pešička, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme