Babák bude kandidovat na předsedu Věcí Veřejných. Prý kvůli vystoupení Humla

Poslanec a ekonomický expert Věcí Veřejných Michal Babák bude kandidovat na předsedu strany. O nejvyšší stranický post usiluje i současný šéf Radek John a ministr dopravy Vít Bárta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Babák (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Babák tvrdí, že ho k rozhodnutí částečně přimělo i vystoupení poslance Stanislava Humla, který kritizuje nedemokratické poměry ve straně. Pokud by ve volbě o předsedu Babák neuspěl, chtěl by prý dostat alespoň místo ve vedení.

„Samozřejmě by záleželo na předsedovi, který vyhraje. Ale byl bych potěšen, kdybych mohl být místopředsedou strany,“ řekl Babák. Vít Bárta zase počítá s tím, že v případě, že by se stal předsedou strany, Johnovi by nabídl místo čestného předsedy strany.

Širší vedení strany ze seznamu kandidátů vybere jména, mezi kterými budou moci straničtí příznivci vybírat v květnovém elektronickém hlasování. Předsedu strany pak bude ještě muset ve funkci potvrdit celostátní konference Věcí veřejných, která bude 28. a 29. května.

Alice Kottová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme