Babák: VV podají trestní oznámení na neznámého pachatele za čachry ve VZP

Věci veřejné mají nový politický cíl. Chtějí prošetřit nesrovnalosti ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. V této souvislosti se netají úmyslem odvolat jejího ředitele Pavla Horáka a předsedu správní rady VZP, poslance ODS Marka Šnajdra. Rádiu Česko to potvrdil člen správní rady pojišťovny, poslanec VV Michal Babák:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Babák | Foto: Marián Vojtek

„Za tři čtyři měsíce působení ve správní radě jsme zjistili, že tam je spousta různých špatných rozhodnutí managementu. A teď je otázka, například kdo pana Horáka do špatných rozhodnutí tlačil. Teď jsme zjistili spoustu věcí jako například IZIP a tak dále."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je poslanec VV Michal Babák.

Podle Babáka je za dění v největší zdravotní pojišťovně zodpovědná i správní rada, která má plnit kontrolní funkci. „Pan Šnajdr byl předsedou správní rady za období těchto nekalých věcí, které se tam děly. Proto nějakým způsobem o tom debatujeme v rámci nějaké očisty VZP, abychom měli větší kontrolu nad správní radou, to znamená, abychom například vyměnili předsedu správní rady," řekl poslanec v diskusním pořadu Studio Česko s tím, že ve správní radě už mají pro své záměry domluvenu potřebnou většinu.

Zatím ale není jisté, zda se zástupci Věcí veřejných pokusí prosadit svůj krok už na únorovém zasedání rady: „Ještě proběhnou jednání na úrovni ministra zdravotnictví, který bezpochyby má v tomto hlavní slovo a má o tom rozhodnout, a i dalších koaličních nebo i opozičních partnerů."

Trestní oznámení Věci veřejné na ředitele VZP Horáka zatím nepodaly a podávat ani nebudou: „Spíš budeme šetřit, kdo pana Horáka tímto způsobem ovlivňoval."

Babák v této souvislosti obvinil politiky ze stran, které v minulém volebním období ve správní radě VZP kroky ředitele Pavla Horáka podporovaly, ale také lidi z byznysu: „V minulé správní radě existoval určitý úzus a byla tam nadpoloviční většina určitých lidí. Nenuťte mě prosím k tomu, abych jmenoval ty lidi, oni si to domyslí, o kom mluvím."

Proto bude trestní oznámení směřovat na neznámého pachatele: „Ano, to je ta cesta toho řešení," uzavřel poslanec Věcí veřejných Michal Babák ve vysílání Rádia Česko.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme