Babí léto je pryč. Konec září bude sychravý, teplo se v říjnu vrátí jen na chvíli

Na přelomu září a října už se příliš neohřejeme. Podle meteorologů průměrné denní teploty v Česku většinou nepřesáhnou 15 stupňů. Výjimkou má být pouze druhý týden v měsíci, kdy se místy oteplí až na 20 stupňů. Druhá polovina října bude chladná. V noci může i mrznout. Srážkově bude následující období průměrné. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, bouřka, bouřky, prší (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Přelom září a října bude podle meteorologů chladnější, než je pro toto období obvyklé. Průměr denních teplot bude v příštím týdnu kolem 14 stupňů a až koncem týdne se oteplí.

Druhý říjnový týden sice přinese krátký nárůst s průměrem 16 stupňů a rozpětím denních teplot od 12 do 20 stupňů, ale v dalších dvou týdnech rtuť opět klesne.

V týdnu od 12. do 18. října bude průměr denních teplot kolem 13 stupňů a v následujícím týdnu kolem 12. Noční teploty možná klesnou až pod nulu.

Průměry minimálních teplot se budou v následujících týdnech pohybovat nejčastěji kolem pěti stupňů, ale spodní hranice celkového rozpětí teplot bude dosahovat až k bodu mrazu. V týdnu mezi 19. a 25. říjnem bude dokonce rozpětí činit zhruba plus sedm až minus dva stupně.

Množstvím srážek budou příští čtyři týdny podle meteorologů průměrné.

"Relativně nejvíce atmosférických srážek spadne pravděpodobně v týdnech od 5. do 11. října a od 19. do 25. října s průměrným týdenním úhrnem kolem deseti milimetrů," sdělili pracovníci ČHMÚ.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme