Sněmovní kontrolní výbor chce českou verzi auditní zprávy ohledně střetu zájmů premiéra Babiše

Poslanci z kontrolního výboru žádají ministerstva o českou verzi auditní zprávy Evropské komise o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Na úterním jednání odsouhlasili, že by ministerstvo pro místní rozvoj mělo překlad zprávy poskytnout výboru hned, jak ho dostane.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Úřady mají k dispozici anglickou verzi dokumentu a zatím ji nezveřejnily. Z pasáží, které získala některá média, vyplývá, že má Babiš dál vliv na holding Agrofert, přestože ho vložil do svěřenských fondů.

Mít detailní informace je pro kontrolní výbor zásadní, říká poslanec Pirátské strany Lukáš Černohorský. „Očekáváme, že audit poskytnou kontrolnímu výboru, právě proto, že bychom se mohli podívat, jak případně tedy ministerstvo odpovídalo, čím se hájili a samozřejmě jestli Evropská komise jejich námitky uznala, či ne,“ dodává.

Český překlad by podle náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Daniely Grabmüllerové mohl dorazit kolem Vánoc nebo Nového roku. Kontrolní výbor dnes jednání přerušil do doby, než bude mít k dispozici právě českou verzi zprávy.

Grabmüllerová v úterý na dotaz redakce iROZHLAS.cz odpověděla, že resort už pracuje na odpovědi pro Evropskou komisi ke střetu zájmů. Rozporovat budou každé zjištění auditorů. „V tuto chvíli se analyzují jednotlivá zjištění a samozřejmě cílem je připravit se pro formulování odpovědi, až dorazí česká zpráva. Pracuje se i ve spolupráci s kolegy z ostatních rezortů,“ řekla Grabmüllerová.

Kateřina Součková, sot, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme