Tisk: Babiš za střet zájmů dostal od černošického úřadu pokutu 200 tisíc. Odvolal se

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dostal podle zjištění deníku Právo od úřadu v Černošicích pokutu 200 tisíc korun. Radnice Babiše pokutovala za možný střet zájmů v souvislosti s tím, že údajně nadále ovládá některá média, která převedl do svěřenského fondu. Právníci Andreje Babiše se proti rozhodnutí úřadu odvolali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Právo napsalo, že mu informaci potvrdil důvěryhodný zdroj obeznámený s rozhodnutím. Server iROZHLAS.cz se snažil již dříve získat podrobnosti o výsledku řízení oficiální cestou. Černošický úřad ani premiér Babiš ale rozhodnutí nekomentovali. 

Babišovi právníci se odvolali proti rozhodnutí o střetu zájmů. Černošice předají spis Středočeskému kraji

Číst článek

Na možný střet zájmů upozornila Černošice loni v srpnu organizace Transparency International. Andrej Babiš se hájí tím, že převedením holdingu Agrofert do svěřenských fondů dostál povinnostem, které ze zákona o střetu zájmů vyplývají.

Případem se teď bude zabývat nadřízený středočeský krajský úřad, který má na pravomocné rozhodnutí 30 dnů. Středočeský kraj vede hnutí ANO v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou.

Městský úřad v Černošicích před dvěma týdny na svém webu zveřejnil informaci, že ve věci rozhodl. Výsledek řízení radnice neuvedla, z reakce šéfa kabinetu ale vyplynulo, že rozhodla v jeho neprospěch. Za daný přestupek mohl úřad uložit pokutu od pěti tisíc do čtvrt milionu korun.

„Rozhodně s tím nesouhlasím. Je to zpolitizované. Určitě se odvolám, a když to bude nutné, budu se i soudit u správního soudu,“ reagoval tehdy Babiš v SMS na dotaz serveru iROZHLAS.cz.

Anna Macků, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme