Manželku jsem vyhnal do Dubaje, protože nám vyhrožovali smrtí, řekl Babiš. Policie muže stíhá

Policie trestně stíhá muže, který vyhrožoval premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi tím, že ho i s jeho rodinou zastřelí. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Předseda vlády v neděli pro CNN Prima News řekl, že ho policie o útočníkovi informovala 8. ledna a následně střežila premiérův dům. Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na vzetí útočníka do vazby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou | Zdroj: Úřad vlády ČR

Monika Babišová odcestovala do Dubaje na začátku ledna a její snímky se objevily na sociálních sítích.

Babiš odmítl, že by skončil on nebo Blatný. ‚Nikdy neodstoupím. Bojuji za to, abych obhájil životy lidí.‘

Číst článek

Měla to dovoleno, uvedl premiér. „Ano, protože se bála,“ řekl Babiš k jejímu odjezdu do Dubaje. „A když nám křičeli před barákem, že jsme fašisti, tak rodina byla doma,“ dodal pro CNN Prima News.

Informaci podle svých slov nechtěl prozrazovat v době, kdy se na něj za snímky valila vlna kritiky, s tím, že jeho žena to nevěděla. „Teď se to dozvěděla, já jsem je vyhnal pryč,“ dodal.

„V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně,“ uvedla v neděli policie na twitteru s tím, že muž byl zatčen ve Španělsku.

Nejde o první případ vyhrožování premiérovi. Například v roce 2008 informoval server iHNED.cz, že tehdejšímu premiérovi Mirku Topolánkovi vyhrožuje anonym smrtí. „Kulka pro tebe je připravená,“ napsal mu.

Praha - V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně. #policiepha

13:40 – 28. 02. 2021

36 261

Irena Růžičková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme