Babiš se sešel s ředitelem České televize. O radě mluvili jen krátce, hlavní téma bylo DPH

Premiér Andrej Babiš (ANO) ujistil ve středu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, že doufá v uklidnění situace kolem rady tohoto média. ČTK také napsal, že o diskutovaném tématu hovořil s Dvořákem krátce. Hlavním tématem schůzky byl zákon o DPH, uvedl. Probere ho s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO) ujistil ve středu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka (na snímku), že doufá v uklidnění situace kolem rady tohoto média | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Pan ředitel Dvořák mi vysvětlil, že by rádi uplatnili nárok na odpočet DPH za pořízené služby a to až do roku 2024. Česká televize díky tomu prý pak bude moct zainvestovat do kultury, sportu nebo do programu ČT3. Slíbil jsem mu, že to proberu s paní ministryní financí Schillerovou, protože právě v době boje s pandemií vnímám takovou službu pro lidi jako velmi důležitou,“ uvedl Babiš.

Politici chtějí ovládnout Českou televizi, z rady cítím diletantství, říká její bývalý předseda Bednář

Číst článek

Současná právní úprava umožňuje České televizi získávat zaplacenou DPH až do roku 2021. Ta tak díky tomu získává 350 až 400 milionů Kč ročně, které dosud využívala na financování investic do přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2.

Rozpočet České televize na letošní rok je 6,76 miliardy korun. Většinu příjmů tvoří koncesionářské poplatky.

Dvořák sdělil, že premiér ho seznámil se odpovědí na otevřený dopis upozorňující Babiše na situaci v České televizi, pod nějž se podepsaly desítky osobností veřejného života.

„Společně jsme konstatovali, že celá věc je v kompetenci Poslanecké sněmovny, která má možnost volit a odvolávat Radu České televize, respektive její jednotlivé členy,“ dodal Dvořák.

Rada České televize před dvěma týdny odvolala svou dozorčí komisi, což bylo podle některých reakcí nezákonné. Kvůli tomu pak odstoupil předseda rady René Kühn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme