Babiš pověření k jednání o vládě nedostal. ‚O tom bychom informovali standardní cestou,‘ řekl mluvčí

Necelou hodinu trvala nedělní schůzka v Lánech, kam za prezidentem Milošem Zemanem přijel současný premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Co přesně bylo předmětem schůzky, Hrad neuvedl. Nevyjádřil se k tomu ani předseda vlády, který odjel zadním vchodem a vyhnul se otázkám novinářů. Jak ale posléze informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, od prezidenta pověření k jednání o sestavení příští vlády nedostal.

Lány Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: David W Černý | Zdroj: Reuters

„Ano, toto mohu potvrdit. O tom bychom informovali standardní cestou,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí Miloše Zemana.

Povolební schůzka byla plánovaná. Po zhruba 40 minutách ale Babiš odjel zadním vchodem, aniž by předstoupil před novináře.

Prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman přijal v neděli dne 10. října 2021 na zámku v Lánech předsedu vlády Andreje Babiše.

11:27 – 10. 10. 2021

12 322

Nedlouho po jeho návštěvě vyjela z Lán sanitka, která prezidenta odvezla do Ústřední vojenské nemocnice. Doprovázely ji limuzíny, které jsou běžně součástí prezidentské flotily.

„Krátce po 13. hodině jsme přijali k hospitalizaci Miloše Zemana na mé doporučení. V tuto chvíli je pacient hospitalizován na intenzivním pracovišti ÚVN,“ sdělil posléze ředitel nemocnice a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral.

S čím přesně se prezident potýká, neřekl s tím, že nemá svolení.

VIDEO: Sanitka odvezla prezidenta Zemana do nemocnice. Je na jednotce intenzivní péče

Číst článek

Podle záběru zveřejněných serverem Novinky.cz při příjezdu do ÚVN měl prezident zavřené oči a hlavu svěšenou.

„Je unavený, v sanitě usnul,“ tvrdí zdroj z Hradu, který na dotaz serveru iROZHLAS.cz odpověděl pod příslibem anonymity.

Do nemocnice s prezidentem dorazila i jeho manželka Ivana a dcera Kateřina.

O zdravotním stavu prezidenta se spekuluje už několik týdnů, Hrad ale konkrétnější informace neposkytl. Podle sedmi důvěryhodných zdrojů Radiožurnálu a Deníku N, mimo jiné z prostředí Hradu a Ústřední vojenské nemocnice, souvisela zářijová hospitalizace Miloše Zemana s tekutinou v dutině břišní. Takzvaný ascites mu zřejmě způsobily problémy s játry, kterými prezident podle provedených vyšetření trpí.

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme