Babiš: Sobotka se zachoval jako zbabělec, k demisi není nejmenší důvod

Pro Andreje Babiše z ANO je rozhodnutí o demisi vlády překvapením. Nejlepším řešením by podle něj bylo, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb. "Zachoval se jak zbabělec. Měl mě odvolat, pokud je přesvědčen o svých nesmyslech, nebo to akceptovat. Neřekl ani jeden argument," komentoval v úterý rozhodnutí Sobotky Babiš.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš (archivní snímek k mimořádného zasedání parlamentu, 23. března 2016).

Andrej Babiš (archivní snímek k mimořádného zasedání parlamentu, 23. března 2016). | Zdroj: Reuters

"Je to nepochopitelný krok, který poškozuje celou vládu. Pan premiér poškodil veškerou práci ministrů, ta vláda byla úspěšná, měli jsme výsledky, měli jsme v plánu čerpat z evropských fondů, navyšovat platy bezpečnostním sborům, kulturním pracovníkům, v sociálních službách. Všechno ničí, poškozuje pověst vlády dlouhodobě. Ty jeho nesmysly, že jsem něco nevysvětlil, zásadně odmítám. On ani nepočkal na pátek, kdy jsem se jasně vyjádřil dopisem," řekl Babiš v úterý Radiožurnálu.

"Pan premiér už měl ve čtvrtek jasno, ani to (vysvětlující dopis poslancům - pozn. red.) nečetl, bylo jasné, že to neakceptuje. Dělá zoufalé kroky, zachoval se jak zbabělec. Měl mě odvolat, pokud je přesvědčen o svých nesmyslech, nebo to akceptovat. Neřekl ani jeden argument," dodal Babiš.

Babiš dále uvedl, že doufá, že prezident Miloš Zeman demisi nepřijme. „Nechápu, proč s tím pan premiér přichází, když je daný jasný termín voleb,"doplnil.

Nejlepším řešením by podle Babiše bylo, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb, řekl ČTK. "Je to velké překvapení, nerozumím tomu. Tímhle činem pan premiér ničí jednu z neúspěšnějších vlád po revoluci," vyjádřil se už dříve pro ČT.

 

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme