Babiš: Nikde tam není řečeno, že někoho úkoluju. Berte to jako hospodské řeči

Bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO) popírá, že by na nahrávce - zveřejněné na Twitteru Skupinou Šuman - někoho úkoloval. A to i přesto, že stále nahrávku neslyšel. Pouze četl její přepis.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Na té pseudonahrávce je to konstatování, že se něco stalo, to není příkaz nebo úkol,“ řekl Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny.

Popírá, že by někdy finanční správě zadával práci. „Nikde tam nezní, že někoho úkoluju,“ dodává šéf hnutí ANO, přestože nahrávku neslyšel. Ani neví, v jakém kontextu nahrávka vznikla a kdo ji vytvořil.

Popírá také, že by firma FAU někdy byla konkurencí pro Babišovu Prechezu. „Agrofert koupil přerovskou chemičku v roce 1997 a v jejím areálu měla FAU daňový sklad už od roku 1993. Já jsem s nimi nikdy nemluvil ani jsem to neviděl, vím jen, že je to malinká část areálu, kde dělají překládku.“

'FAU Přerov je jen špička ledovce. Náhrady škod zaplatíme všichni.' Politici reagují na nahrávku s Babišem

Číst článek

Výroky o koupi firmy Tomášem Pitrem a že firma FAU jsou zločinci, nemají podle něj brát lidé vážně. „Berte to jako hospodské řeči,“ vysvětlil.

Babiš necítí, že svými výroky dělá totéž, co jeho oponenti. Ti tvrdí, že jako ministr financí ovlivňoval finanční správu. Šéf hnutí ANO zase, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ovlivňuje bezpečnostní složky.

Rozdíl podle něj je v tom, že „tady se bojovalo za peníze daňových poplatníků a já jsem to neovlivňoval. Chovanec zlikvidoval jediný protikorupční útvar, který nehlásil kauzy nahoru. Na špinavou práci měl policejního náměstka Zdeňka Laubeho, který útvar zlikvidoval a dostal za to post na České poště,“ opět kritizoval Babiš policejní reorganizaci.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme