Babiš o uniklých nahrávkách: Není to náhoda, stojí za nimi ČSSD, nemám pro to ale důkazy

Podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše z hnutí ANO stojí za uniklými nahrávkami jeho rozhovorů sociální demokracie. Podle svých slov nepovažuje za náhodu, že se objevily zrovna nyní. Označuje to za součást kampaně proti své osobě. Pro své tvrzení ale nemá důkazy. „Já nikoho neodposlouchávám, tak pro to nemám důkazy. Mám ale takové indicie,“ řekl Radiožurnálu. Odposlechy se na sociálních sítích objevují od pondělí, šíří je anonymní skupina nazvaná Julius Šuman.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš | Zdroj: Reuters

„Sobotka na mě už ve čtvrtek večer útočil a nevěděl, co tam je napsané (Babišův vysvětlující dopis sněmovně - pozn. red.). Je to účelovka, on to dělal naschvál. Jenom chce poškozovat moje jméno. A samozřejmě ty nahrávky k tomu, to není náhoda," řekl Babiš pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu.

Podle mluvčího ČSSD Mikuláše Klanga jde ale jen o Babišův způsob, jak do sebe odpoutat pozornost. „Tvrzení pana ministra Babiše jsou ničím nepodložená a mají pouze odvést pozornost od toho, že zneužíval jím vlastněná média k politickému boji a že dostatečně nedokázal vyvrátit podezření z daňových podvodů, které jsou hlavní příčinou současné politické krize. Pan ministr nepředložil žádné důkazy, že by za únikem nahrávek byla sociální demokracie, nezmínil žádná jména," řekl Klang Radiožurnálu.

Novináři z MF Dnes a iDnes.cz obvinili Babiše ze lži. Vylučte politický vliv na naši práci, žádají vedení

Číst článek

Celý rozhovor s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) najdete ZDE.

Babiš za únikem nahrávek vidí „zájem nějakých institucí, pod někým nějakým způsobem provádět to, co se teď děje". Neupřesnil už ale, o jaké instituce má jít. Znovu však odposlechy spojil s ČSSD.

"Myslím, že za těmi nahrávkami stojí sociální demokracie. Nemám na to ale důkaz. Vy mě tady zkoušíte, ale když pan premiér si dovolí říct, že já mám nějaké daňové problémy, což je sprostá lež, a nemá na to žádné důkazy, tak proč bych já nemohl říct, že mám nějaké indicie, že skutečně je tu nějaký zájem proti mně," prohlásil dále ministr.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Já si myslím, že za těmi nahrávkami stojí sociální demokracie, ale nemám na to důkaz,“ říká Andrej Babiš.

Odposlechy, na kterých jsou zachyceny útržky Babišových rozhovorů s jinými lidmi, se na sociální síti Twitter a kanálu YouTube objevují od pondělí. V první nahrávce se Babiš urážlivě vyjadřuje o členech vlády, ve druhé mluví o připravovaném článku s redaktorem Mladé fronty Dnes.

Ministr autenticitu nahrávek nepopřel, záležitost považuje za součást kampaně proti své osobě. Podává proto podle svého vyjádření pro Blesk trestní oznámení. Odposlechy ministr už dříve označil za špínu.

Marie Bastlová, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme